termalotelim

Simav Eynal Kaplıcaları
 Simav Kaplıcaları Kütahya iline bağlı Simav ilçesi sınırları içinde yer alır. Bölgenin en gelişmiş altyapı ve tesislerine sahip olan 800 yatak kapasiteli Eynal Kaplıcaları'dır.

Eynal Kaplıcalarında 185 adet Apart Motel ve 15 adet de hususi aile banyosu bulunmaktadır. 48'i yeni faaliyete alınan apartlarda ailenizle birlikte sakin bir tatil geçirebilirsiniz. Havuz yönünden çok zengin olan Simav Eynal Kaplıcaları'nda kapalı termal yüzme havuzu, iki adet termal havuzlu Türk hamamı, Aguapark açık yüzme havuzu, 300 kişi kapasiteli restaurant 200 kişi kapasiteli toplantı salonu, çay, kahve salonu ve televizyon izleme salonları, internet salonu  kafeterya, masa tenisi, bilardo, oyun  salonu ile çay bahçeleri, mangal yapabileceğiniz piknik alanları, çocuk oyun parkları, gezi alanları, voleybol, basketbol, futbol sahası, market, pide fırını, berber ve camii bulunmaktadır.
http://simavkaplicalari.com
 
Ege Termal Apart, Eynal Kaplıcaları
ege termal apart 

 telefon   Cep: 0555 981 43 43

                 Ege Termal 42 apartıyla müşterilerine hizmet vermektedir. Eynal Kaplıcaları içerisinde müşterilerimizin faydalanacağı 2 adet termal havuzlu Türk hamamı, kapalı termal yüzme havuzu, aquapark, şifalı ayak banyosu, restaurantlar, çay bahçeleri, masa tenisi, bilardo, oyun salonu, jimnastik ve spor için fitness center ve bunun yanında muhteşem yeşillikler içinde mangal keyfi yapabileceğiniz piknik alanları , çocuk oyun parkları , gezi alanları, voleybol, basketbol, çim futbol sahası, halı saha, market pide fırını ve bir cami bulunmaktadır. Tesisimizdeki apartlarımız jeotermal ısıtma sistemi ile ısıtılmaktadır.
Apart motellerimizde 1 adet çift kişilik yatağı bulunan gardroplu yatak odası, 2 adet çekyat bulunan oturma odası , televizyon, santralli telefon , ev tipi buzdolabı, mutfağında yemeklerinizi pişirebileceğiniz tüplü ve elektrikli ocak , yemek masası ve sandalyesi, banyosunda aile hamamı şeklinde havuzu , kurnası ve duşu bulunmaktadır. “SUDAN GELEN SAĞLIK” sloganımızla apart otellerimizde turizm gruplarına ve ailelerine en kaliteli hizmeti sunmaktan gurur duyarız.

AQUAPARKKaplıca Tedavisi  
 

Tüm termal kaynaklar, yeraltındaki suyun ısınarak toprağı itmesi ve topraktaki mineraller ile birlikte yer üstüne çıkmasıyla oluşur. Suyun termal olabilmesi için 1000 gramda en az 1 gram mineral olması gerekmektedir. Kükürt ağırlıklı su cilt hastalıklarında, sodyum bikarbonat ağırlıklı su ise romatizmal hastalıklarda kullanılmaktadır. Termal suyumuz ; hastalıklardan korunma tedavi ve rehabilitasyon amacını kapsamaktadır. Tedaviyi kolaylaştırıcı ve ağrıları azaltıcı etkisinin yanı sıra iyileşme sürecinde de katkısı bulunmaktadır. Kaplıca sularının insan organizması üzerinde 2 temel etkisi vardır ; hidrostatik basınç ve kaldırma etkisi ile sıcaklığın birlikte oluşturduğu mekanik etki fiziksel etkilerdendir. Özellikle kireçlenmede, kas zayıflığında, felçlerde ve ameliyat sonrası egzersizlerde kullanılır, aynı kapsamdaki termik(sıcak) etki kan dolaşımını hızlandırır, kas gerginliklerini çözer, ağrıları dindirir ve hareket kapasitesini artırır. Ter bezlerinin sayısı değil ama etkinliği artar. Termal suda bulunan mineral, gaz ve radyoaktivitelerin ,banyo yoluyla veya inhalasyon yoluyla vücuda girmesi ise kimyasal etkilerdendir. Kaplıca suyu ile tedavi vücudun koruyucu mekanizmalarını harekete geçirir.

aqupark

 
Simav Eynal Kaplıcaları Ulaşım
Ulaşımın daha kolay sağlanabilmesi için Simav ile kaplıcalar arasında otobüs seferleri yapılmaktadır. Bu otobüs seferleri sabah 07:00 dan Kaplıcalar yönüne ve 07:30 dan Simav yönüne başlamak üzere gece 23:00 saatine kadar devam etmektedir. Eynal Kaplıcalarında Simav a son otobüs seferi 23:30 dadır.

EMET TERMAL RESORT OTEL

Emet Termal Resort 
Kütahya'nın tek 5 yıldızlı  otelinde
yerinizi ayırtın...

ÖMER TERMAL

ömer termal
3 odalı, 2 odalı, tek odalı villaları
ve otel odalarıyla Ömer Termal ...

  

termal otelim