termalotelim

ege termal apart 

 telefon   Cep: 0555 981 43 43

                 Ege Termal 42 apartıyla müşterilerine hizmet vermektedir. Eynal Kaplıcaları içerisinde müşterilerimizin faydalanacağı 2 adet termal havuzlu Türk hamamı, kapalı termal yüzme havuzu, aquapark, şifalı ayak banyosu, restaurantlar, çay bahçeleri, masa tenisi, bilardo, oyun salonu, jimnastik ve spor için fitness center ve bunun yanında muhteşem yeşillikler içinde mangal keyfi yapabileceğiniz piknik alanları , çocuk oyun parkları , gezi alanları, voleybol, basketbol, çim futbol sahası, halı saha, market pide fırını ve bir cami bulunmaktadır. Tesisimizdeki apartlarımız jeotermal ısıtma sistemi ile ısıtılmaktadır.
Apart motellerimizde 1 adet çift kişilik yatağı bulunan gardroplu yatak odası, 2 adet çekyat bulunan oturma odası , televizyon, santralli telefon , ev tipi buzdolabı, mutfağında yemeklerinizi pişirebileceğiniz tüplü ve elektrikli ocak , yemek masası ve sandalyesi, banyosunda aile hamamı şeklinde havuzu , kurnası ve duşu bulunmaktadır. “SUDAN GELEN SAĞLIK” sloganımızla apart otellerimizde turizm gruplarına ve ailelerine en kaliteli hizmeti sunmaktan gurur duyarız.

AQUAPARKKaplıca Tedavisi  
 

Tüm termal kaynaklar, yeraltındaki suyun ısınarak toprağı itmesi ve topraktaki mineraller ile birlikte yer üstüne çıkmasıyla oluşur. Suyun termal olabilmesi için 1000 gramda en az 1 gram mineral olması gerekmektedir. Kükürt ağırlıklı su cilt hastalıklarında, sodyum bikarbonat ağırlıklı su ise romatizmal hastalıklarda kullanılmaktadır. Termal suyumuz ; hastalıklardan korunma tedavi ve rehabilitasyon amacını kapsamaktadır. Tedaviyi kolaylaştırıcı ve ağrıları azaltıcı etkisinin yanı sıra iyileşme sürecinde de katkısı bulunmaktadır. Kaplıca sularının insan organizması üzerinde 2 temel etkisi vardır ; hidrostatik basınç ve kaldırma etkisi ile sıcaklığın birlikte oluşturduğu mekanik etki fiziksel etkilerdendir. Özellikle kireçlenmede, kas zayıflığında, felçlerde ve ameliyat sonrası egzersizlerde kullanılır, aynı kapsamdaki termik(sıcak) etki kan dolaşımını hızlandırır, kas gerginliklerini çözer, ağrıları dindirir ve hareket kapasitesini artırır. Ter bezlerinin sayısı değil ama etkinliği artar. Termal suda bulunan mineral, gaz ve radyoaktivitelerin ,banyo yoluyla veya inhalasyon yoluyla vücuda girmesi ise kimyasal etkilerdendir. Kaplıca suyu ile tedavi vücudun koruyucu mekanizmalarını harekete geçirir.

aqupark

 


Banyo


Termal hamam romatizmal hastalıkların kronik dönemlerinde kronik bel ağrısı, osteoartit gibi noninflamatuvar eklem hastalıklarının; miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında, kronik dönemdeki seçilöiş nörolojik rahatsızlıklarda, cerebral palsy gibi hastalıkların tedavisinde rehebilitasyon amacıyla, stres bozukluğu, nörovejatatif distoniler örneklerindeki gibi genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarında tamamlayıcı tedavi unsusru olarak kullanılabilir niteliktedir.

 

BANKA  ÖDEMELERİ İÇİN

DUHA TURİZM

TERMAL OTEL İŞLETMELERİ
SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. 

 

TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI

İBAN NO: TR 5700 2060 0013 0051 9001 0001

 

 

 

 Apartların önden görünümü
Mangal keyfini doyasıya yaşayabileceğiniz piknik alanları ve çay bahçeleri... Tüm ihtiyaçlarınıza karşılık verebilecek apartlarımız... Kaplıca camisi ve Türbeler (Ece Sultan - Hüsamettin Dede)...
12 km. mesafede 1450 rakımlı Gölcük yaylası ve muhteşem manzarası

Dışarıdan Görünüm

Evinizdeki rahatlığı yaşayabileceğiniz apartlarımız ile sizleri bekliyoruz
 
Mutfak

Oturma Odası

 Yatak Odası

DİĞER APARTLAR İÇİN

http://simavkaplicalari.com

Tedavi olunan Hastalıklar   

Kaplıcamızdaki sıcak su kuyularındaki termal suların sıcaklığı 97°C - 162°C olup debisi yaklaşık 270 lt/sn. dir.
Sıcaklığı 160°C dereceyi geçen şifalı sularımızda ;
Katyonlar : Calsiyum - Sodyum
Anyonlar : Bio Carbonat, Sülfat, Metoborikasit, Florür, Bromür bulunmaktadır.
İnsanlara uzun yıllar şifa dağıtan sularımız ;
*Romatizma, Siyatik,
*Kırık, Çıkık, Kireçlenme
*Cilt ve Deri Hastalıkları
*Cinsel rahatsızlıklar
*Ruhen ve bedenen görülen yorgunluklar
*Nevrit, Nevralji
*Böbrek taşlarının dökülmesi gibi bir çok rahatsızlıklarına şifa dağıtmaktadır.
 

SİMAV'A ULAŞIM 
 
İSTANBUL – SİMAV

1. Tercih Edilen Güzergah: İstanbul- Bursa- Orhaneli- Harmancık- Balıköy- Dağardı-Simav bu güzergah en kısa yol olup toplam 428 km dir.
2. Güzergah: İstanbul– Bursa- Balıkesir- Bigadiç- Sındırgı- Düvertepe- Simav bu yolun toplam uzunluğu 523 km dir.
3. Güzergah: İstanbul- Kocaeli- Bilecik- Bozüyük- Kütahya- Gediz- Simav bu yolun toplam uzunluğu 505 km dir.

BURSA – SİMAV

1. Tercih Edilen Güzergah: Bursa- Orhaneli- Harmancık- Balıköy- Dağardı- Simav Bursaya en kısa yoldur. Toplam uzunluk 185 km dir.
2. Güzergah: Bursa- Balıkesir- Bigadiç- Sındırgı- Düvertepe- Simav bu yolun uzunluğu 285 km dir.
3. Güzergah: Bursa- İnegöl- Bozüyük- Kütahya- Gediz- Simav bu yolun uzunluğu 323 km dir.

BALIKESİR – SİMAV

Güzergah: Balıkesir- Bigadiç-Sındırgı-Düvertepe-Simav yolun toplam uzunluğu 135 km dir.

 

İZMİR – SİMAV

1. Tercih Edilen Güzergah: Kemalpaşa- Turgutlu- Ahmetli- Salihli- Kula- Uşak- Yenikent- Abide- Pazarlar- Simav bu yol yaklaşık 293 km.dir.
2.Güzergah: Kemalpaşa- Turgutlu- Ahmetli- Salihli- Kula- Selendi- Simav bu yol yaklaşık 250 km dir.
3.Güzergah: İzmir- Manisa- Akhisar- Sındırgı- Düvertepe- Simav bu yol yaklaşık 225 km dir.
4.Güzergah: İzmir Kemalpaşa- Turgutlu- Ahmetli- Köprübaşı- Demirci- Simav toplam 245 km dir


UŞAK – SİMAV

Güzergah: Uşak- Yenikent- Abide- Şaphane- Simav bu yol 82 km dir.

KÜTAHYA – SİMAV:

Güzergah: Kütahya- Çavdarhisar- Gediz- Şaphane- Simav bu yol 145 dir.

ESKİŞEHİR – SİMAV:

Güzergah: Eskişehir- Kütahya- Çavdarhisar- Gediz- Şaphane- Simav bu yol yaklaşık 225 km dir..

DENİZLİ – SİMAV:

1. Tercih Edilen Güzergah: Denizli- Çivril-Sivaslı-Uşak-Yenikent- Abide- Şaphane-Simav bu yol yaklaşık 235km’dir.
2. Güzergah: Güney- Ulubey- Uşak-Yenikent- Abide- Şaphane- Simav bu yol yaklaşık 220 km  dir.

 

GÖRÜLECEK YERLER


GÖLCÜK YAYLASI


    


Gölcük Yaylası kaplıcamıza 12 Km. mesafede ve 1450 m. rakımlıdır. Katran Dağı ile hemen hemen bitişik durumda olan gölcük Dağı’da aslında Eğrigöz Dağı’nın en güney uzantısıdır. Katran Dağı ile aynı jeolojik ve minerolojik yapıya sahiptir. Ağ Eynal kaplıcalarından başlayarak Emet yönüne doğru yükselir. En yüksek tepesi Taştepe olup 1513 metredir. Zengin ormanlar ile kaplı Gölcük Dağı, aynı zamanda bir yayla görünümündedir. Çünkü Dağın zirveye yakın kısımlarında geniş düzlüklere, meralara rastlanır. Buralara Muğla, Aydın, İzmir, ve Manisa yörelerinden gelen göçerler, yaz ayları süresince koyun otlatırlar. Ayrıca arıcılarında önemli bir yayılım alanıdır bu düzlükler.
Gölcük Dağı; Simav, Emet ve Hisarcık İlçelerinin piknik yeri durumundadır. Dağa adını veren Gölcük Krateri, oval biçimde olup etrafı çam ağaçları ile kaplıdır. Son yıllarda Simav Belediyesi’nin girişimleri ile Gölcük Krater alanı sosyal tesislere de kavuşmuştur. Simav-Emet karayolunun hemen üstünde olan Gölcük, yöre için tam bir dinlenme alanı haline gelmiştir. Gölcük Yaylası’nda Basketbol, voleybol, ve kır kahvesi bulunmaktadır. Ayrıca gölde olta ile balık tutulmaktadır. Göl bazı yaban kuşlarına da ev sahipliği yapmaktadır. Şu anda Simav Belediyesi tarafından işletilmektedir.
Krater alanı, dört bir taraftan inen dereciklerle kar sularını toplayarak küçük bir göle dönüşmüştür. Bu yüzden etrafında yaz ve kış yeşillik eksik olmaz. Yaz aylarının en sıcak günlerinde buraya hırkasız çıkamazsınız. Derin sessizliği, sadece başınızın üstündeki cam ağaçlarını çıkardığı hışırtı bozar. Sırtüstü şöyle bir uzanırsınız, gökyüzünün maviliği ve çam ağaçlarının yeşilliği gözlerinize sonsuz bir dinlenme sağlar, Bu durumda tertemiz havayı iliklerinize kadar çekiniz; doyumsuz tadlara ulaşmak içten bile değildir.
 

ECE SULTAN TÜRBESİ

Simav’ın kuzeyinde, Eynal Kaplıcalarının batısında, Hüsüm Köyü’ nün güneyinde, meşe ağaçları ile kaplı bir tepede yatmakta olan Ece Sultan Bursa evliyalarından Emir Sultan’ın müritlerindendir.
Ece Sultan,  Hamidoğulları Beyliği sınırları içinde kalan Isparta – Yalvaç doğumlu bir beydir.
Emir Sultan Bursa’ya ziyarete gider. Dönüşte Bursa – Isparta arasındaki en kısa yol güzergahı olan Simav’da vefat eder. Bugünkü mezarının bulunduğu yere gömülmüştür.
Son yıllarda hayırsever insanlarımız türbeyi yeniden yaptırmış ve yanına da küçük ve güzel bir camii yaptırarak türbenin değerini ve çevrenin güzelliğini artırmıştır.
Hem ziyaret, hem de piknik alanı olarak kullanılan güzel bir mekandır.

 

EMET TERMAL RESORT OTEL

Emet Termal Resort 
Kütahya'nın tek 5 yıldızlı  otelinde
yerinizi ayırtın...

ÖMER TERMAL

ömer termal
3 odalı, 2 odalı, tek odalı villaları
ve otel odalarıyla Ömer Termal ...

  

termal otelim